Стринг арт е наистина атрактивна техника на декорация, която се харесва на учениците и от двата пола, но и на родителите им
Може би изразът „стринг арт” не ви е говорил нищо досега, но 100% сте виждали изящно направени декорации с нейна помощ. Тази техника изисква само цветни конци и пирончета, но от нея може да направите уникални пана, картини и дори – бижута.
String /на англ./ означава „струна”, „тетива”, но „конец” . В основата на техника за декорация е именно опънат като струна цветен конец. Прокарвате между предварително забити пирони в очертания, които оформят бъдещата картина.
Ако смятате, че Стринг арт е твърде висока топка за възможностите ви, веднага ще ви оборим! Няма нещо, което да се опре на възможностите ви! Пригответе си подходяща плоска дъска, пирончета /не по-дълги от 1-2см/, непотребна прежда, чукчета и основни умения!
Ще започнем с нещо просто и все още много актуално – любимите ни сови!
Изберете любим мотив. Отпечатайте го на лист А4 и пристъпете към работа.

Сложете модела до дървената дъска. Започнете да забивате пироните толкова плътно един до друг, така че да не остава много празно място. Представете си го така – между всяко пиронче трябва да има половин или един сантиметър.
Пироните трябва да са забити на еднаква височина.
Също така, не използвайте пухкави или вълнени прежди. По-добре е да използвате стандартно мулине, които най-често се използват за бродерия, а след това да направите гъста намотка. Прекалено влакнестата прежда просто визуално разваля картината!
Между другото, за онези, които не могат да рисуват и нямат принтер, прост трик ще им помогне да си направят стринг арт -декорация. Вземете детска книжка за оцветяване с големи изображения. След това го изрежете и го прехвърлете на празното място на дървената плоскост. Ако не можете да нарисувате добре картина, просто го поставете с лепенка директно –след като приключи намотаването на конците, накрая ще я махнете.
Нататък започвате с намотаването на конците. Може да го правите последователно или хаотично. Най-добре е да го правите но контурите на изображението, като обвивате всяка „шапка” на гвоздейчето. Целта е да се покрие цялото пано с нишки.
Ако имате много детайли, обработете всеки един по отделно, а краищата на конците скрийте под картината.
Виждате – да направите стринг арт – декорация не е никак трудно. Трябва само да намерите подходящия шаблон и половината ви задача е изпълнена!