You are here
Home > Cherchez la femme > Кариера > 5 съвета за всеки, който мечтае да пише романи

5 съвета за всеки, който мечтае да пише романи

Ако мечтаете да оставите следа с Голям роман, не пари за издателство са ви нужни на първо място

Ако вашата детска мечта е да напишете книга, ако сте под карантина или просто имате история за разказване, може би точно вие ще се окажете автора на Големия български роман. Не е нужно да търсите Идеалното време за това. Нито – пари за художествено оформление или издателство. Мотивацията е големият двигател на процеса, но преди да се откриете взаимно:

Запишете идеите си

Това се отнася не само за писане на идеи, но и за различни интересни факти, които чувате, препоръки за дейности и хобита. Всеки нов свят и ново преживяване могат да ви донесат възможността да откриете нещо непознато досега.

И именно от неизвестното може по-късно да се появи това, което ще разкажете на хартия. Дори да не ви свърши работа, различните бележки един ден ще ви накарат да си спомните какво сте правили и какво някога ви е привличало.

Не усложнявайте

Твърде много сложност може да бъде голям проблем, но не само по отношение на сюжета на романа, но и по отношение на поставянето на цели. И двете могат да бъдат разделени на по-малки и по-прости единици, които ще ви бъдат по-лесни за постигане.
Не се фокусирайте върху дължината на изречението и неговата сложност, търсете съдържание и ефективни описания. Сменяйте глаголи и прилагателни и не прекалявайте с думите, тъй като това ще бъде по-добро решение за вас и бъдещите читатели.

Уикипедия може да бъде полезна

Тук нямаме предвид просто изследване на конкретна тема, а бърз и ефективен начин за получаване на идеи. Когато отидете в Уикипедия, има опция да отидете на произволна статия, която можете да препрочитате безкрайно. Току – виж сте намерили вдъхновение, полезни материали, дори имената на героите си.

5 съвета за всеки, който мечтае да пише романи

Не търсите идеалния момент за писане

Всеки има свой „процес“, т.е. навици на писане, но това не означава, че има идеален сценарий, който трябва да преследвате. Ако някой е написал книга само в определени часове на деня, това не означава, че при вас е същото.

Няма универсални трикове и една обща формула, която да ги поддържа успешни. Добре е да прочетете коментари и съвети на успешни творци, но трябва сами да „откраднете” това, което ви е нужно от занаята.

Не бъдете прекалено самокритични

Каквато и цел да си поставяте като творец, не бива да се обвинявате, ако един ден не напишете нищо или смятате, че написаното не е толкова добро.

Разбира се, трябва да сте наясно какво сте постигнали и да се стремите да бъдете по-добри, но не трябва да прекалявате. Критиката ще дойде под една или друга форма. Ако е положителна – чудесно, постигнали сте целта!

Ако не е това, което сте очаквали, не се отчайвайте – нека бъде мотив да бъдете по-добри следващия път!

loading...

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Top
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Content is protected !!