You are here
Home > Дом и семейство > Мама и бебе > „Излекуваш ли врата –аутизмът ще „премине”- старите лекари знаят по-добре от всички

„Излекуваш ли врата –аутизмът ще „премине”- старите лекари знаят по-добре от всички

Както напоследък често се оказва, според родителите, забравените медицински методи от преди десетилетия са били много по-ефикасни от нововъведенията

В рускоезичната версия на онлайн изданието „Стори” именит лекар разказва за случаи от своята дългогодишна практика, които изглеждат в разрез с общоприетото в медицината. Той, оказва се, може да реши всевъзможни детски неврологични болести и отклонения. Научил го е от възрастен колега, който е доказал ефикасността на метода си с десетилетна практика -Доктор Александър Ратнер от Казан, който работи от началото на 60те години на миналия век. Той сновава катедрата по детска неврология и със свои колеги лекува успешно деца с родови травми върху Централната нервна система.

Факт е, че при дете кръвоснабдяването на мозъчния ствол играе водеща роля в развитието на централната нервна система, която контролира развитието на цялото тяло. Тоест, общото физическо и психическо развитие на човек зависи от това доколко мозъчният ствол е снабден с кръв. Вижда се и по широкия тил на бебето.
„Излекуваш ли врата –аутизмът ще „премине”- старите лекари знаят по-добре от всички
И точно там, в задната черепна ямка, е мозъчният ствол, който при възрастен човек контролира всички жизнени процеси, а при дете това е „спусък“ на процесите на развитие. И всяко, дори и най-малкото нарушение на притока на кръв в мозъчния ствол води до нарушения в развитието с различна тежест.Възможно е да има сериозни нарушения под формата на церебрална парализа, те са видими рано. Може да има скрити, които в началния период от живота, докато бебето все още не говори, ходи, учи, са напълно невидими, не са клинично оценени и следователно не елиминирани.

Но те ще се появят! И родителите ще видят, че детето прохожда късно, проговаря късно, справя се зле в училище,…

Каква е основата на ефективността на вече изгубената школа на Ратнер, на която е възможно да се вдъхне нов живот и да се модернизира? – Докторът отбелязва, че всяко увреждане на врата по време на раждане причинява неврологични симптоми- наранявания на централната нервна система.

Сега много училища за рехабилитация на деца с церебрална парализа се основават на физическа работа с клиничните симптоми, които се проявяват. Например, при болестта на Литъл (една от формите на церебрална парализа) краката на детето се тренират и дори се постигат резултати. Но причината за заболяването – проблемите във врата – не елиминират.

Ратнер пръв предполага, че е необходимо да се работи с врата и докато е жив и школата му е в разцвет, това дава добри резултати. Днес обаче трябва поне родителите да запомнят, че родовите травми от този тип се проявяват по различни начини и трябва да внимават за различни знаци.

За какво трябва да внимаваме, ако искаме да открием навреме родова травма

Когато ви се роди дете, а то не спи през нощта и пищи (времето на коликите не е дошло или е отминало), трябва да знаете – не е нормално. Това означава, че центърът за сън, който също е разположен в мозъчния ствол, се храни лошо с кръв, не функционира добре и детето съответно спи лошо през нощта. Дете трябва да се събужда само за да яде. Хранене и спане в безкрайна поредица – така „работи” нормално дете! Ако това не е така и педиатърът не установи проблеми с корема, бебето няма температура, диатеза, инфекции в гънките по кожата, тогава остава само едно – нараняване на врата при раждането.

Нататък. Нормалното бебе трябва да има добър апетит, тъй като тялото расте и се развива. И ако той повръща постоянно и това не е свързано с рядко заболяване на стеснения пилорус (клапан в стомаха), тогава на вашето дете постоянно му се гади. Тоест, повишило се е вътречерепното налягане, тъй като венозният отток се нарушава поради проблеми с шията.

Времето лети, детето расте, играе с дрънкалки, опознава света чрез тактилни усещания и развива познавателни способности, използвайки фини двигателни умения. Но ако притокът на кръв към цервикалните сегменти на гръбначния мозък е нарушен, всички нерви на брахиалния сплит, произхождащи точно от цервикалните сегменти, ще работят лошо.

Ще получим така наречените „летаргични ръце“, липса на чувствителност, ниска активност. И съответно изкривяването на информацията, която постъпва през пръстите до мозъка. Оттук и лошото психомоторно развитие, тоест просто забавяне на развитието. Такова дете може да започне да говори късно. Между другото, това е и един от предупредителните знаци!

Не слушайте празните приказки, че момчетата уж трябва да започнат да говорят по-късно от момичетата … Всичко това е глупост. Ако след година и два месеца детето ви не каже „мама“ или „татко“, ако не общува с вас с членоразделни изречения, трябва да включите алармата, защото има ясно изоставане в развитието.

Друг предупредителен знак са кръвотечения от носа. Ако видите кръв по възглавницата на бебето си сутрин, трябва да се тревожите. Така се проявява високото вътречерепно налягане. Тези два симптома – кървене от носа и късното проговаряне – често съвпадат.

Но нервните влакна отиват от цервикалните сегменти на гръбначния мозък не само до ръцете, но и към краката. И ако детето ви е на една година и то още не прохожда, също трябва да се тревожите. И не вярвайте на невролозите, които ще ви утешат. Не! Подобно нарушение в координацията показва само едно нещо – изоставане в развитието.

В Нова Зеландия се провежда десетилетен експеримент, който проследява бъдещето на деца, които са преживели родови травми. Те имат нарушаване на кръвоснабдяването на мозъка. Те по-често от останалите развиват психични заболявания, шизофрения, аутизъм.

И до днес психиатрите смятат, че шизофренията е генетично обусловена, но се и доказа връзката на заболяването с липсата на кръвоснабдяване на мозъка.

Доктор Шишонин, убеден последовател на доктор Ратнер, разказва, че често му водят деца, които може би са аутисти – детето е на пет години, но говори зле, затворено е, поведението му е странно. И се оказва, че целият проблем е във врата, наранен при раждането. „Излекувайте врата му – и „аутизмът“ му ще мине”, казва той.

Той алармира родителите да следят за „петната на щъркела” – червените петна, които се появяват между тила и врата. Хората вече са толкова свикнали с тях, че ги смятат за естествени, но всъщност са подкожен кръвоизлив и знак за нараняване при раждане!

Ако гръбначните артерии са леко притиснати в резултат на малко изместване на прешлените, кръвта се опитва да премине към мозъчните байпаси – през дълбоката артерия на врата (причинявайки същите „щъркелови петна” в резултат на деформация на подкожните съдове), както и през каротидните артерии, които захранват мозъчната кора.

В резултат на това кората се пренасища с кислород и детето става хипервъзбудимо. Тоест, хипер-възбудимостта е друг признак за травма, който трябва да бъде елиминиран .

Как лекува екипът на доктора проблема?

Като начало, подробен ултразвук на съдовете на врата, за да се намери (и впоследствие да се елиминира) къде, в областта на кой прешлен артерията е прищипана или венозният отток е нарушен.
След това детето се поставя под режим. Назначава се голямо количество активно движение на всеки пациент. Предписват на такива деца (в зависимост от естеството на лезията) различни спортове – за някои Ушу, за други – гимнастика …

След това се работи за корекция на врата. Тогава детето започва да спи, хипервъзбудимостта изчезва.
Необходими са от 10 до 30 сеанса за постигане на резултат, твърди докторът.

loading...

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Top
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Content is protected !!