You are here
Home > Cherchez la femme > Момичета, има смисъл > Принц Уилям в най-откровената си изповед за Даяна: Трябваха ми 20 години, за да приема смъртта й

Принц Уилям в най-откровената си изповед за Даяна: Трябваха ми 20 години, за да приема смъртта й

Принц Уилям с най-откровената си изповед за смъртта на принцеса Даяна

Принц Уилям, брат му принц Хари и херцогинята на Кеймбридж Кейт, от няколко месеца водят активна кампания в подкрепа на психичното здраве. Самите те са се сблъскали с този проблем и откровено говорят за менталните проблеми, които емоционалните травми могат да причинят.

След като принц Хари призна, че повече от 2 години е получавал пристъпи на гняв и агресия заради смъртта на майка си, дойде ред и на принц Уилям да заговори за проблема. В интервю за престижното издание GQ той споделя някои от най-трудните етапи, през които е минал след загубата й.

Принц Уилям с първо интервю за смъртта на принцеса Даяна
Принц Уилям с първо интервю за смъртта на принцеса Даяна

И как се е справил с тях.

„Отне ми 20 години да се примиря със смъртта на майка ми. Все още ми е трудно, защото продължавам да преминавам през някои трудни периоди. Би било хубаво да ме съветва, да се запознае с Кейт и да гледаме заедно, как растат децата. Тъжен съм, че те не я познават, заяви Уилям.

Той смята, че без стабилността на семейството не се чувства сигурен и добър в работата си, защото това е една от най-важните неща в живота.

Емоционалните травми са едни от най-болезнените и трудни за преодоляване. Загубата на родител в толкова ранна възраст е един от най-тежките моменти за всяко дете. А когато то е в светлините на прожекторите, шокът, страхът и агресията се натрупват още повече в него.

 

„Мъката ми е различна от тази на другите хора. Всеки знае историята ни. Затова и след 20 години все още усещам загубата на майка ми толкова болезнено. Ако не беше семейството ми не бих могъл да работя или да продължа напред“, добавя той. А фактът, че му е било отнето правото да скърби сам, далеч от прожекторите, го бележи за цял живот.

Личен пример

„Имам свои лични причини да участвам в кампанията за психично здраве. Аз и брат ми лично сме преживели това“, добавя още принц Уилям. „Шокът от загубата в такъв момент е изключително силен. И аз все още го чувствам. Хората смятат, че шокът не може да продължи толкова дълго, но истината е, че това се случва. Това е един изключително труден момент и вие не можете да го потиснете или забравите. Просто се учите, как да се справите с него“, разказва още той.

Принц Уилям дава личен пример за справяне с проблема, като говори за чувствата си. Той признава, че повече от 20 години се е мислел за слаб, от това че страда и не е откровен с другите за емоциите, които го обгръщат. Според него откритото споделяне на емоциите, вербалното изразяване на болката и срещата с психолози и терапевти е най-добрия начин за справяне с психичните проблеми. Да се говори за проблема, а не да се крие, според него е правилният път за възстановяването.

Неговият брат, принц Хари също е белязан от смъртта на принцеса Даяна. Загубата й в трагичната автомобилна катастрофа в Париж, през август 1997 година, го травмира жестоко.

„От 12-годишен правя опити да си заровя главата в пясъка и да не мисля за загубата на майка ми. Но да изключиш емоциите си, не е начин да се справиш с проблема. Много пъти бях на ръба на пълен срив, а две години се чувствах в пълен хаос. Привидно бях „добре“, не исках да давам израз на емоциите си. Така че бях един типичен 20, 25, 28-годишен бунтар, който има „страхотен живот“ и на който „всичко му е наред“, разкрива Хари.

„И тогава всичко започна да се срива“, добавя той.

Скандалите с партито в Мексико, нацистката униформа, дрогата, са само част от опитите на Хари да потисне мъката от смъртта на майка си. „И изведнъж, след няколко разговора, цялата тази скръб, която аз трупах толкова години в мен, избухна. И това не беше нещо, с което мога да се справя за един ден“, добавя още той.

Проблемът за психичното здраве е лична кауза за британските принцове
Проблемът за психичното здраве е лична кауза за британските принцове

 

Най-голяма смелост се иска, когато говориш за чувствата си

„За мен лично брат ми е моята благословия. Той ми бе огромна подкрепа“, споделя за своята борба принц Хари. „Той постоянно ми казваше, че това не е правилно, че трябва да говоря с някого за травмата. Че трябва да споделя болката си“. В крайна сметка той се подлага на психотерапия и все още продължава да работи с терапевти. А оглавяването на кампанията за психично здраве е неговияттт начин да подкрепи и други страдащи от подобни емоционални травми.

Продължавайки благотворителната дейност на принцеса Даяна, принц Хари споделя, че това е неговият начин да й се отблагодари. „Това е всичко, което някога съм искал да направя. Да помагам на хората по целия свят. И се надявам, че майка ми е горда от мен в този момент“, добавя още той.

Днес двамата братя се борят за това да имат нормален живот, доколкото е възможно. А основен приоритет са децата им. Принц Уилям признава, че най-голямото му желание е да осигури спокойствие и нормален живот на наследниците си принц Джордж и принцеса Шарлот. И не желае да ги държи затворени зад стените на двореца.

„Искам децата ми да растат в един щастлив, стабилен и сигурен свят. Ще се боря за тях, за да имат нормален живот. Не искам да растат зад стените на двореца, а извън него, където са всички и да живеят нормален живот.“, завършва интервюто си той.

loading...

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Top
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Content is protected !!