С кураж и женска магия Ан Болейн получи и невъзможното, но плати за това с обвинение, че е вещица и смъртна присъда
Има жени, които като че ли имат всичко – красота, любовта на влиятелни мъже, власт, пари. Всички им завиждат, а те се забавляват като променят историята! Щедростта на съдбата обаче струва скъпо! Цената на жените „които получават всичко” е висока – обвиняват ги във вещерство, а това понякога струва живота им дори!
Ан Болейн
Стройна, ниска и не особено красива е майката на най-успешния английски владетел. Само големите черни очи на Ан, светещи като огън, очароват всеки мъж, който я среща, разказва френският посланик. И наистина, как може да се омагьоса английския крал Хенри VIII, в чийто дворец живеят десетки великолепни красавици?
Embed from Getty Images
Той прави наистина невъзможното – прокужда своята законна жена в манастир, унижава дъщеря си, покръства се и загърбва Ватикана, за да направи своята Ан кралица.
Дори в най-щастливите им времена, Дворът и простолюдието одумват дръзката Болейн. Твърдят, че е вещица, която практикува черна магия и общува с уелски магьосници.

Когато успява да роди само едно здраво, но хилаво червенокосо момиче, обратното броене започва. Ан ражда един мъртъв син в деня на смъртта на своята предшественица. Така влюбеният в нея Хенри вече е уморен. Умело използва злословията срещу нея, за да я обвини във всички смъртни грехове.
Може лесно да се отърве с развод, но е далновидна жена. Тя жертва себе си, но не дава възможност да обявят дъщеря й за незаконно родена. Животът й приключва на гилотината, но нейното дете един ден ще остане в историята като Елизабет I – кралицата, чието управление се нарича Златен век.
Маркиза Франсоаз-Атенаис Монтеспан
„Кралят – Слънце“ Луи XIV в продължение на седем години е играчка в ръцете на тази своя фаворитка. Атинаис дьо Тоне-Шарант още в младостта си се отличава с буен и жив характер, склонна към приключения и всякакви мрачни истории. Когато навършва 22 години, за да не остане стара мома, се омъжва за братовчед си – маркиз дьо Монтеспан. Семейният живот бързо я отегчава: тя мрази съпруга си и не обича деца им.

Изведнъж, вглеждайки се в себе си, решава, че трябва да замине в двореца, за да открие личното си щастие. Тя е волева блондинка с високи силни гърди, с бяла и нежна кожа и искрящи сини очи. Прави впечатление на Краля и останалите фаворитки са принудени да отстъпят на мадам дьо Монтеспан.
Мъжът й е изпратен далеч, а тя започва да ражда деца от Краля. Уви! Дори Мадам е безсилна пред времето и поредната реколта амбициозни аристократки, решени да я детронират от мястото й в Двореца.
Тя наистина се свързва с вещица, за да си върне благоволението на Луи. Изпълнява безумни и кръвожадни ритуали. Един от свидетелите на безумията й се напива и разгласява станалото. Това е краят на мадам дьо Монтеспан!
Тя обвинена, че се е опитала да отрови Краля и новата му фаворитка, но са осъдени вещицата Ла Вуазен и още 200 души. Маркизата е изпратена в провинцията с щедра пенсия, но това за нея е равнозначно на смърт.
Мари Мадлен де Бренвилие
Маркизата е невероятно красива и привлича вниманието на мъжете. Тя има мило, невинно лице и всеки вярва в душевната й чистота, без да знае какви ужасни планове се крият в хубавата й глава.
По-късно ще твърди, че е израснала в порочна атмосфера, преследвана от братята си. Мари Мадлен обаче прави впечатление с добро възпитание и калиграфски почерк. Успява да се омъжи, но съпругът й – маркиз и полковник, иска да пропилее зестрата й.
Тя закопнява да бъде единствена господарка на парите. Намира си стар любовник и не се опитва да се прикрива. Баща й намира начин да го вкара в Бастилията. Там обаче господинът научава тайните на известен италиански отровител, които споделя с младата си любовница.
Тя експериментира с болни, докато се преструва на милосърдна дама. След това успява да отрови цялото си семейство, докато не получи цялото състояние, което имат.
Загадъчната смърт на любовника й слага край на всичко. Негови писма разкриват злодеянията им. Маркизата-вещица е изгорена, а пепелта – разпиляна на вятъра.
Графиня Елизабета Батори
Кървавата графиня е една от най-богатите жени в Източна Европа. Изтънчена аристократка и красавица тя омайва само с един поглед. Тя знае силата на собствения си чар и иска да привлекателна в продължение на много години. По онова време в Трансилвания е пълно с вещици и магьосници. Тя наема такава, която я съветва да се къпе в кръвта на девици ежедневно.
Десет години подред в района изчезват селски момичета и млади аристократки. Носят се слухове, но трябва да се появи нов, млад свещеник, за да бъде разгадана мистерията.
Той намира доказателство за престъпленията й, но понеже е благородница не я осъждат. Затварят я в собствения й замък- в малка стаичка с дупка, през която й подават само хляб и вода.
След три години тя издъхва.
Ан Ескю
Прословутият крал Хенри VIII я обвинява за еретичка и вещица, заради нейните религиозни възгледи. Тя е родена в благородно семейство, още в младостта си се интересува от литература, пише балади, една от които ще прочете в деня преди екзекуцията.
Обстоятелствата я принуждават да се омъжи за Томас Кайм, католик. Тя е протестантка и настоява да запази моминското си име.
Мъжът й не само не й е опора, а и по негови донесения е хвърлена в Тауър след като е изгонена от дома им и разделена с двете им деца. Казват, че Кралят иска с нея да се добере до високопоставените й приятели.
Ан е измъчвана в затвора, но тя не се отказва от убежденията си. Сам, служител в Тауър умолява Хенри VIII да я помилва, но той нарежда да я екзекутират на 16 юни 1546 година.
Слагат я на кладата със счупени ръце и нозе, но тя впечатлява с поведението си дори жадната за зрелища тълпа. Тя оставя на децата си книгата „Изпитания”, в която разказва за трудния път и истинската вяра.
Жана д’Арк
Това смело момиче само за деветнадесет години изживява изумителния път на велик пълководец- спасител на Франция до светица, изгорена като грешница.
Простото селско момиче споделя, че чува гласовете на Архангел Михаил, света Екатерина и света Маргарита. Те й казват, че обсадата над Орлеан ще бъде свалена чрез нея, че ще прокуди англичаните и трябва да върне дофина в Реймс, където да го короноват.

Тя преминава през неприятелска територия. Открива принц Шарл, съгласява се на унизителни изпитания, за да докаже правотата си. В крайна сметка й поверяват главнокомандването на френската армия. Тя печели сочените за невъзможни битки. Прави възможна коронацията на Шарл VII.
Огромната й популярност обаче плашат младия владетел. Когато е заловена и предадена на англичаните, той не откупува свободата й. С фалшифицирани доказателства и обвинения във вещерство и ерес. Изгорена е на клада. Разказват, че палачът плаче с тълпата пред огъня и сърцето на момичето не е изгоряло.
По-късно Шарл VII нарежда разследване на процеса срещу нея, която доказва нарушенията. Три години по-късно папата нарежда ново дело, което възстановява доброто име на Жана д’Арк.
През 1909 г. Ватиканът я обявява за блажена, и след 11 години – набедената за вещица е канонизирана като светица.
Елизабета Батори се говори, че е била натопена от своите братовчеди, които са искали земята й, но не са можели да я вземат. За това са решили да я натопят като кажат, че се е къпела в кръвта на девствени момичета. Може и да има доза истина в това, понеже обикновените момичета никой няма да забележи, че са изчезнали, но пък аристократките, които са от богато и влиятелно семейство е невъзможно да не забележат, че са изчезнали. А за Жана д’Арк, която чувала гласа на бога и на ангелите, моето мнение е, че е била психично болна. Може да е страдала от психично заболяване и никой да не е разбрал. По онова време е нямало как да се знае за психичните заболявания. Мислели си, че Дявола говори.