You are here
Home > Cherchez la femme > Момичета, има смисъл > Начините, по които се „програмираме” за немотия

Начините, по които се „програмираме” за немотия

Бедността не е порок, но в повечето случаи е начин на мислене и подсъзнателно придържане към него

Какви са причините за бедността и защо някои хора изглежда са обречени на нея, докато за други изглежда, че просперитетът е паднал от небето? Бизнес консултантът Наталия Грейс е автор на „Закона за генетичната бедност”, който има за цел да обясни как хората са програмирани да бъдат с ниски доходи.

Според нея бедността се причинява от следните фактори:

1. Мислене и среда

Когато бяхме деца, след училище цялата ми група често ходеше в къщата на момиче от моя клас и ние скачахме на дивана там, докато родителите ѝ не се върнат у дома. Много ни харесваше да правим истински облак прах. Двайсет години по -късно посетих моята приятелка от детството и за мой ужас намерих същия диван в нейната къща.

Доколкото разбрах, той беше в същото състояние, както когато скачахме върху него преди две десетилетия, но бях изненадана от цялостното състояние на всички мебели в къщата. Всичко беше полуразрушено, прашно и изгнило. В главата си бързо преизчислих колко би струвало закупуването на нов диван, подмяната на стари столове и счупено голямо огледало, в чиито пукнатини е сложила фолио.

Докато разговаряхме, си представях нов фон върху стените й. Исках да изхвърля всички картонени кутии, които се показваха изпод леглото й, заедно със счупените саксии за цветя, които беше вързала за чифт найлонови чорапи.

„Но ако тя е в изключително тежко финансово положение?“ Чудех дълго след това. Но мозъкът ми все още не се отказваше и си спомних, че наскоро бях купила евтини гоблени, които изглеждат страхотно.

Изведнъж ми хрумна една мисъл – Защо мръсотията винаги се свързва с бедността? Ще признаете, че дори скромният дом може да бъде чист. Въпреки това, мръсотията често присъства в бедни домове.

Кашата и мръсотията са отражение на ума и начина на мислене. Ако мръсотията и бедността са съседи, означава ли това, че бедността е специален начин на мислене?

Отново – това не е обобщение, защото има толкова много скромни и подредени домове!

2. Скъперничество

Имах прекрасен учител по литература в училище. Тя беше невероятно интелигентна и интуитивна. Един ден тя каза едно изречение, което е останало в паметта ми и до днес. Тя беше попитала децата какво е скъперничество и обясни: „Това е, когато пиете от стара, повредена чаша, докато новата държите в килера“.

Виждаме го в много домакинства. Както спестените пари се харчат в трудни дни, така и красивите неща се пазят за специални поводи.
Тези специални случаи обаче са толкова редки, а тъмните дни стават все по -чести. Ако запазите всичко добро, което имате за в бъдеще, то никога няма да дойде.

Ако вложим всичките си надежди в бъдещето, настоящето ще бъде лошо за нас.

Начините, по които се „програмираме” за немотия
Сн. Уикипедия

3. Комплекс „Пепеляшка“

Познавам жена, която маниакално спестява пари в продължение на двадесет години, за да може да добави към парите от продажбата на студиото си и накрая да си купи къща с градина.

Тя отгледа две дъщери сама. Те бяха постоянно полугладни и трите живееха предимно на супи. Веднъж по -голямата ми дъщеря ми се довери и ми каза, че се срамува да има само няколко дрехи и всяка от тях е видимо закърпена. Въпреки че е пораснала, панталоните „магически“ растяха с нея, защото майка й просто ги удължаваше с ново парче плат.

Знаете ли какво се случи тогава? След две десетилетия на откази, майката най -накрая купи къщата, за която мечтаеше, но момичетата изобщо не се интересуваха от градината. Освен това те дори не се държаха като повечето момичета, защото получиха „комплекса на Пепеляшка“.

С други думи: Те се страхуваха да харчат пари и до днес, когато имат работа и средства, те ядат от пукнати чинии, носят вехти дрехи и взимат мебелите, които другите изхвърлят.

Тази бедност е останала вкоренена в подсъзнанието им и те се държат по този начин дори сега, когато могат да си позволят малко удоволствие.

Постоянният страх да похарчите дори най -малката сума пари ще ви връщат назад психически.

4. Подсъзнателно програмиране

Децата, които растат в бедна среда, са подсъзнателно програмирани в лош начин на живот в бъдеще. Чехов отдавна отбелязва, че износените стени и мръсните коридори са имали пагубен ефект върху способността на учениците да учат в такава среда.

Мръсотията и бедността убиват човек в концепцията и тази бедност остава в подсъзнанието им дори при промяна на обстоятелствата.
Богатството е състояние на ума и най -малкото, което можете да направите, за да се отървете от мизерията, е да извадите всички тези красиви чинии и чаши и да започнете да ги използвате днес.
Не чакайте специални поводи, всеки ден е специален!

Изхвърлете счупени огледала и счупени саксии.

Полирайте пода и ще изчистите ума си по пътя.

И богатството, и бедността са в по -голямата си част начин на мислене.

loading...

Вашият коментар

Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват данните ви за коментари.

Top
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Content is protected !!